Lekarze, którzy chcą pewnie wykonywać swój zawód, cały czas podnoszą swoje kwalifikacje. Jest to tym bardziej wskazane, jeśli chcą przeprowadzać podstawowe badania, które są osiągalne w przychodniach rodzinnych. Jednym z podstawowych szkoleń, na jakie zgłaszają się lekarze, jest kurs USG.
Kurs USG – jaki jest program szkolenia?
Badania USG powinny być osiągalne dla pacjentów z różnymi dolegliwościami. Dlatego też w ramach kursu USG lekarze mogą podnosić swoje kompetencje w tematyce ultrasonografii, która obejmuje:
– narządy jamy brzusznej, układ moczowy, narządy moszny i prącia (w kontekście choroby nowotworowej),
– żyły i tętnice kończyn dolnych,
– tętnice szyjne i kręgowe,
– narządy ruchu z elementami reumatologii.
Lekarze, którzy wezmą udział w kursie USG, będą mogli podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i tym samym sprostać potrzebom epidemiologiczno-demograficznym kraju. Lekarze, którzy ukończą kurs, będą posiadać szersze umiejętności zawodowe w zakresie chorób nowotworowych, układu krążenia, czy chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego.
Warsztaty USG – udogodnienia dla lekarzy
W związku z tym, że warsztaty USG odbywają się tylko w kilku miejscach w kraju, może się okazać, że niektórzy lekarze będą musieli pokonać wiele kilometrów, by wziąć udział w szkoleniu. Jednak dla takich kursantów przygotowano odpowiednie udogodnienia w postaci bezpłatnego noclegu. Z takiego udogodnienia będą mogli skorzystać wszyscy ci lekarze, którzy mieszkają co najmniej 50 km dalej od miejsca, w którym odbywa się szkolenie. Ponadto wszyscy kursanci będą mogli skorzystać z nieodpłatnego cateringu w okresie, kiedy będzie obowiązywać szkolenie.