Problemy poruszane w trakcie kursów

Kursy pediatryczne dla fizjoterapuutów są dziś bardzo popularnym tematem, a wszystko to ze względu na to, że coraz częściej diagnozuje się różnego rodzaju nieprawidłowości w rozwoju niemowląt i małych dzieci. Stąd fachowa pomoc, możliwość rehabilitacji i wdrożenia technik manualnych są niezwykle ważne.

Najczęściej diagnozowane problemy natury fizjoterapeutycznej u dzieci

Wśród najczęściej diagnozowanych u niemowląt wymienia się m.in. asymetria i zniekształcenia głowy, problemy z jedzeniem lub ssaniem. Niezwykle często pojawia się też kręcz szyi, wzmożone napięcia mięśniowe lub nierówna praca rączkami i nóżkami. Wszystkie tego typu patologie obejmują kursy pediatryczne dla fizjoterapeutów, które skupiają się na dolegliwościach ruchowych głównie niemowląt i małych dzieci.

Co więcej, znajomość wśród fizjoterapeutów technik np. terapii czaszkowo-krzyżowych czy odpowiedniej terapii manualnej tkanek miękkich, są skutecznym rozwiązaniem w przypadku występowania wielu dolegliwości ruchowych u dzieci, dzięki czemu też skuteczna terapia znacznie zmniejsza objawy i poprawia funkcjonowanie ciała dziecka, tym samym dając wytchnienie zmęczonym rodzicom.

Kursy pediatryczne dla fizjoterapuutów obejmują zagadnienia z zakresu
technik działania na tkance miękkiej
, układzie kostnym dziecka. Uczestnicy kursów poznają zasady pracy z niemowlętami (a także z wcześniakami) oraz z dziećmi starszymi. Szkolenia obejmują m.in. choroby nerwowo-mięśniowe, MPD, wrodzoną łamliwość kości i stany po urazach, a także po zabiegach operacyjnych.

Rekomendowane artykuły