Zalety mobilizacji blizny po cc

Dzisiaj coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg wykonywany w gabinecie u fizjoterapeuty, którym jest mobilizacja blizny po cc. Jak przedstawiają się zalety takiego postępowania?

1) większe szanse na ponowną ciążę

Przede wszystkim trzeba tu powiedzieć dość jasno, że dzięki wczesnej (5-6 tygodni po zabiegu) mobilizacji blizny po cięciu cesarskim zwiększa się szansa na ponowne zajście w ciążę. Niestety zaś w drugą stronę – jeśli blizna zacznie grubieć, stanie się mało elastyczna, to taka szansa znacząco spada.

2) redukcja dolegliwości bólowych

Mało kobiet wie o tym, ale niestety grube blizny po cięciu cesarskim mogą dać dolegliwości bólowe w obrębie miednicy czy dolnego odcinka kręgosłupa nawet przez jeszcze bardzo wiele lat. Co więcej – potem trudno jest zdiagnozować właściwie takie bóle. Odpowiednio wczesna terapia blizny po cięciu cesarskim znacząco pomaga zredukować ryzyko powstania takich bólów w późniejszym wieku.

3) ładna sylwetka

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że mobilizacja blizny po cięciu cesarskim daje także naprawdę bardzo ładną sylwetkę – albo raczej, że umożliwia utrzymanie jej. Często bowiem kobiety bojąc się, żeby blizna się nie rozeszła, niestety garbią się, przestają ćwiczyć itp. Tymczasem, jak blizna jest wymasowana i miękka, takie obawy znikają.

Podsumowując – dzisiaj także coraz częściej warto, będąc fizjoterapeutą, zainwestować w naukę mobilizacji blizny po cc.