Kto może wziąć udział w kursie masażu?

Kurs masażu w Krakowie czy też w Warszawie staje się coraz popularniejszym zjawiskiem. Chodzą na niego często nie wykształcone osoby, lecz bardziej przypadkowe, które chcą na takich zajęciach zdobyć nieco wiedzy na temat tego, jak dobrze masować ciało. Czy to jednak jest dobry pomysł, żeby kursy masażu w Krakowie i innych miastach były tak powszechne?

Czy każdy może masować?

Teoretycznie nie ma w tym nic złego, że tak wiele osób interesuje się tym zagadnieniem i chce zdobyć na jego temat nieco wiedzy. Problem jednak w tym, że często w przypadku takich osób chęci to jedno, a predyspozycje to drugie. Bo niestety nie każdy może zostać masażystą. Spowodowane jest to faktem, że masażysta musi charakteryzować się bardzo specyficznymi, nie tyle umiejętnościami, ponieważ je się da zdobyć, ile bardziej cechami charakteru i predyspozycją duchową.

Kto może zostać masażystą?

Kto zatem może podjąć się nauki masażu, z myślą, że z całą pewnością zostanie to jego zawodem lub przynajmniej będzie w tym bardzo dobry w domowych warunkach?
Z pewnością musi to być osoba, bardzo wyrozumiała i cierpliwa, ponieważ będzie w swojej karierze masażysty masowała bardzo różnych, często chorych ludzi. Musi zatem cechować się też odpowiednim poziomem empatii, lecz równocześnie nie być zbyt emocjonalną osobą, aby nie uzewnętrzniać swoich uczuć. Dodatkowo ze względu na fizyczny charakter masażu musi posiadać odpowiednią sprawność fizyczną oraz oczywiście być w pełni zdrową.